Корзина
40 отзывов
SunPower - сделано с умом! Светодиодные системы, электрическое отопление и солнечная э/э
 • SunPower
 • Новости
 • Як вибрати бактерицидний опромінювач-рециркулятор

Як вибрати бактерицидний опромінювач-рециркулятор

Сучасні опромінювачі-рециркулятори ефективно знезаражують повітря в приміщеннях і (на відміну від кварцових ламп) не сприяють підвищенню концентрації озону. Увіолеві лампи пропускають УФ-випромінювання і при цьому затримують озоновую частину...

30.12.20

Як працює бактерицидний рециркулятор
Прилад складається з ртутної лампи з колбою з увіолевого скла і захисного корпуса. Ламп з довжиною хвилі 253,7 нм може бути кілька, залежно від обсягу оброблюваного приміщення. Вентилятор нагнітає повітря всередину корпусу, і з іншого боку він виходить вже продезинфікованим.

Ультрафіолет або вбиває мікроорганізми безпосередньо, або позбавляє їх можливості до розмноження. Найбільш чутливі до ультрафіолетового випромінювання віруси і бактерії вегетативної формі (палички, коки). Гірше реагують на УФ-промені найпростіші мікроорганізми, гриби, спорові форми. Середній відсоток виживання мікроорганізмів після опромінення - близько 0,01% від мікробіологічної популяції, для деяких видів (плюс штамів або генотипів) цей показник може досягати 10%. Але навіть в цьому випадку опромінювач-рециркулятор очищає повітря приміщення на 97%. В середньому ж цей показник дорівнює 95-98%.

Особливості застосування
УФ-рециркулятори регулярно використовуються в медицині як важлива складова дезінфекції повітря клінік. Також вони актуальні в громадських місцях - офісах, ресторанах, фітнес-клубах, салонах краси та ін. Рециркулятор дозволяє не зупиняти роботу і створити безпечний простір для декількох людей. В умовах епідемій ГРВІ рециркулятор буде корисний і в побуті: при будь-яких соціальних контактах є ризик принести вірус додому, де може виникнути осередок інфекції.

Процес знезараження відбувається всередині кожуха, тобто ультрафіолетові промені не поширюються в приміщенні. Однак не забувайте про прості правила техніки безпеки:

 • не вмикайте прилад зі знятим кожухом без захисних помаранчевих окулярів;
 • якщо ви берете саму лампу в руки, стежте за цілісністю колби;
 • при пошкодженні колби швидко приберіть осколки і протріть місця зіткнення розчином марганцівки (1%), щоб знешкодити ртуть;
 • ну і очевидно, користуватися приладом з ознаками несправності - це серйозний ризик.

Увіолеві лампи обмежуються терміном служби (8000 тис. годин), по закінченню якого їх потрібно міняти, інакше вони втратять свої бактерицидні властивості або раптово перегорять.

Враховуйте, що безперервна дезінфекція житлового приміщення і його надмірна стерильність - це не дуже добре для імунітету, особливо дитячого. А ще деякі мікроорганіми можуть мутувати і залишитися стійкими до ультрафіолету. Логічно використовувати УФ-опромінювачі в сезони вірусних інфекцій, після того, як у вас були гості або ж в приміщеннях з високою вологістю, де ймовірно поява цвілі. В той час як рециркулятори можуть працювати цілий рік, особливо в піки епідемій.

Як вибрати опромінювач-рециркулятор
Тут ми перерахуємо характеристики, на які потрібно орієнтуватися при виборі, і розповімо докладно про кожну з них.

Потужність і продуктивність. Потужність різних моделей в середньому коливається в межах 15-100 Вт. Середня продуктивність - від 20 до 100 кубічних метрів на годину, але бувають, наприклад, шестилампові рециркулятори, здатні обробити мало не цілий цех. Відповідно, висока продуктивність і потужність актуальні для громадських місць, а для побутових потреб можна придбати найпростіший варіант Sunpower Rex 15. Для домашнього використання досить пристрою з 1ю лампою 15 або 30 Вт.

Антибактеріальна активність. В інструкції повинні бути описані режими застосування, що забезпечують знищення 90-99% мікроорганізмів. Це не абсолютна величина, так як все залежить від обсягу оброблюваного приміщення, його категорії, терміну безперервної роботи, кількості присутніх людей.

Категорія приміщення Бактерицидний ефект Обсяг приміщення м3
до 30 м3 до 50 м3 до 70 м3 до 100 м3
I 99,90 30 хв 40 хв 1 год 2 год
II 99,00 20 хв 30 хв 40 хв 1 год
III 95,00 10 хв 20 хв 30 хв 40 хв
IV 90,00 10 хв 20 хв 20 хв 30 хв
V 85,00 10 хв 20 хв 20 хв 30 хв

 

Кріплення. Є три варіанти: настінний, підлоговий і мобільний. При виборі конструкції спирайтеся на зручність і безпеку. Якщо в приміщенні будуть знаходитися діти, домашні тварини, люди похилого віку, які можуть випадково упустити прилад, беріть настінний рециркулятор. Підлогові моделі зручні, коли в кімнаті є безпечне місце з хорошою вентиляцією. Пересувна конструкція дозволить використовувати один бактерицидний опромінювач в різних приміщеннях.

Габарити. Найбільші рециркулятор зазвичай в довжину не більше півтора метрів, а побутові в 1-2 рази менше. Решта габаритні параметри залежать від кількості вбудованих ламп і вентиляторів. Вага побутового рециркулятора - невелика, близько 1-2 кг. Моделі для професійного використання можуть важити до 10-12 кг.

Час роботи ламп. Середній термін служби УФ-ламп - 8000 годин. Якщо користуватися рециркулятором кожен день по 8 годин, про заміну лампи не доведеться думати приблизно 3 року. У побуті так інтенсивно лампи не використовуються, тому їх вистачає на п'ять і бльше років. Зручно, коли домашній рециркулятор обладнаний лічильником напрацювання годин. У медичних установах це не принципово, так як години роботи приладу фіксуються в журналі. Найпоширеніші лампи - від брендів Osram і Philips, які відмінно справляються з роботою протягом тривалого періоду.

Корпус. Для інтенсивної експлуатації краще підійдуть моделі з металу, особливо нержавійки, в інших випадках - з ударостійкого пластику і хімічно стійкого полікарбонату. У моделях дорожче є вибір робочого режиму і таймер, що явно не завадить, але і впливає на ціну.

Вибираємо рециркулятор під конкретне приміщення
Якщо для великого офісу купити один прилад середньої потужності, ефект від нього буде ледь помітний. І навпаки, якщо в невелику житлову кімнату поставити потужний рециркулятор і постійно перебувати поруч, можна послабити свій імунітет. Щоб обчислити об'єм приміщення, помножте площу кімнати на висоту стелі. У характеристиках всіх моделей рециркуляторів вказана продуктивність, розрахована на конкретний обсяг.

Оптимальну тривалість роботи рециркулятора можна порахувати за цією формулою:

Т = V (м³) / Q (м³ / год) * 60 (хвилин) + 2 хвилини

Т - час роботи, V - це обсяг приміщення, а Q - продуктивність рециркулятора. Дві хвилини - це середній час виходу ультрафіолетової лампи на робочий режим.

Тепер наведемо приклад, які моделі підійдуть для вашого приміщення.

Для квартири. Варіанти з однією лампою потужністю 15 або 30 Вт буде достатньо для якісної обробки повітря в приміщенні об'ємом до 30 куб. м. Наприклад, підійде компактна мінімалістична модель Sunpower Rex 15 або 30Вт. В різних кольорах для ефектних інтер'єрних рішень.

Рециркулятор для школи і дитячого садка. Тут важлива ефективність, а з міркувань безпеки краще вибрати саме настінну модель. Найкраще підійдуть прилади з двома або трьома лампами і продуктивністю від 60 до 150 кв. м на годину: наприклад, Sunpower Rex 30 або 60Вт.

Для клініки. Опромінювач для лікарні чи будь-якого іншого лікувально-профілактичного закладу може бути як відкритого типу, так і закритого. Відкритий підійде для реанімації та лабораторій, коли можливе застосування без присутності людей і потрібна максимальна дезінфекція. Для цих цілей можна взяти не рециркулятор, а саме опромінювачі - ОБН-35 та ОБН-75.

У коридорах, перев'язувальних і палатах варто застосовувати рециркулятор з трьома або п'ятьма лампами: наприклад, ОБН-150 та ОБН-150 мп. 

У стоматологічних, терапевтичних, косметологічних кабінетах невеликій площі можна застосовувати однолампові варіанти Sunpower Rex 15 або 30Вт.

Рециркулятор для салону краси. При невеликій площі і високої прохідності відвідувачів слід вибирати прилади з загальної продуктивністю не менше 60 куб.м. на годину: Sunpower Rex 30Вт.

Для кафе і готелів. У зонах ресепшн проходить максимальну кількість людей в порівнянні з іншими приміщеннями, тому беріть високопотужний рециркулятор з 2- лампами 30Вт Sunpower Rex 60 або 90Вт. Так ви забезпечите безпеку співробітникам і проявите свою відповідальність перед відвідувачами.

Для готельних номерів 60-90 кв. м підходять дволампові моделі, в стандартні кімнати можна брати такі ж, як для квартири. Не обов'язково встановлювати прилад стаціонарно: досить для профілактики приносити його в номер під час прибирання і включати на пару годин. У цьому випадку актуальний пересувний рециркулятор: Sunpower Rex 60Вт.

Розбираємося з категоріями приміщень
Приміщення з особливими вимогами до стерильності діляться на категорії. В основному такий поділ відноситься до медичних установ і харчових виробництв. Ультрафіолетові бактерицидні рециркулятори, призначені для приміщень II-V категорій (процедурні кабінети, перев'язувальні палати, реанімаційні відділення, станції переливання крові) підійдуть для використання в освітніх, дитячих установах (сади, школи, ясла), в установах служби побуту та сфери обслуговування (перукарні, косметологічні та масажні салони, санаторії).

Медичні заклади Храчова сфера
Категорія       Типи приміщень Категорія  Типи приміщень
I
 • операційні
 • передопераційні
 • пологові палати
 • Стерильні зони ЦСО
 • Дитячі палати пологових будинків
 • Палати для недоношених та травмованих дітей
I

Цехи з виробництва харчових продуктів:

 • ковбас і ковбасних виробів
 • м'ясних і рибних виробів
 • консервування рибних, м'ясних, овочевих і фруктових виробів
 • молока і молочних продуктів при відкритому технологічному процесі
 • кондитерських виробів
 • з приготування заквасок
 • напівфабрикатів
 • пивобезалкогольної продукції
 • м'ясних, рибних і овочевих напівфабрикатів
 • продуктів дитячого харчування

 

II
 • перев'язувальні
 • Кімнати стерилізації та пастеризації грудного молока
 • Палати і відділення іммунноослабленних хворих
 • Палати реанімаційних відділень
 • Приміщення нестерильних зон ЦСО
 • Бактеріологічні та вірусологічні лабораторії
 • Станції переливання крові
 • Фармацевтичні цеху

 

II Приміщення фасовки продуктів, що швидко псуються
III
 • палати
 • Кабінети і інші приміщення ЛПУ (не включені в 1 і 2 категорії)

 

III
 • Приміщення по переробці сировини
 • Цехи з приготування гарячих і холодних страв
 • Торгові зали підприємств громадського харчування і торгівлі
 • Мийки та зберігання посуду і тари для консервування

 

IV
 • Дитячі ігрові кімнати
 • Шкільні класи
 • Побутові приміщення промислових і громадських будівель з великим скупченням людей при тривалому перебуванні

 

IV
 • Складські приміщення з температурою повітря не нижче 10 ° С
V
 • курильні
 • Громадські туалети і сходові майданчики приміщень ЛПУ

 

- -

 

Автомобільний бактерицидний рециркулятор повітря, працює від прикурювача 12В чи розетки 220В.

Транспортний бактерицидний рециркулятор Sunpower Rex8car використовується для безпечного кварцування (знезараження) повітря в транспортних засобах (автомобілях, автобусах, вагонах, авіа). Як у відсутності, так і в присутності людей. Безпечний для людини, тварин і рослин. Не потребує провітрювання.

Укомплектований якісної безозоновою бактерицидною лампою низького тиску з піком ультрафіолетового випромінювання 257,3 нм (УФ-С діапазон). Довжина хвилі випромінювання відповідає піку максимальної бактерицидної ефективності, тобто найкращому поглинанню ультрафіолету молекулами ДНК мікроорганізмів, в результаті чого бактерії, мікроби і віруси (в т.ч. COVID-19) гинуть.

Ресурс ефективної роботи не менше 8000 годин.

У вібростійкому виконанні, корпус з нержавіючого металу. Живиться від постійного струму 12Вт (від прикурювача) і від змінного 220Вт (опція +150 грн).

Забезпечує антивірусний захист водія і пасажирів, а так само дає конкурентні переваги перед іншими перевізниками.

Рециркулятори Sunpower Rex володіють усіма необхідними дозвільними документами, як обладнання медичного призначення. Включені до переліку протиепідемічних засобів Міністерства охорони здоров'я України.

Переваги приладу над аналогами:

 • корпус з нержавіючого металу
 • можливість вибору будь-якого кольору зі списку +200 грн
 • з кабелем 1.5м
 • з діелектричним вимикачем
 • зручне кріплення-на 2х сторонній скотч 3М (йде в комплекті) або шурупами на підлогу / стелю
 • з уже встановленою і надійно закріпленою лампою
 • безозонова ультрафіолетова лампа Osram - не токсична, довгий термін служби (5-10 років, в залежності від інтенсивності користування)
 • блок живлення ЕПРА - надійний захист від перепадів напруги
 • безшумний вентилятор
 • вироблено і сертифіковано в Україні. Супроводжується усіма необхідними документами: зареєстровані державою технічні умови, техпаспорт-інструкція, сертифікат відповідності, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, протокол випробувань.

Технічні характеристики:

 • Sunpower Rex8car- для транспорту
 • Живлення від постійного струму 12В + опція від 220 (+150 грн)
 • Продуктивність - 25 м3 / год
 • Кількість ламп - 1
 • Потужність лампи - 8Вт
 • Загальна потужність приладу - 15Вт
 • Виробник лампи - Osram (Німеччина)
 • Блок живлення власної розробки з надійних компонентів
 • Безшумні вентилятори - Sunon (Тайвань)
 • Габаритні розміри (Д / Ш / В), мм 315/70/30
 • Матеріал корпусу - нержавіюча сталь
 • Вага - 0,8 кг

Другие новости
 • 02.02.18 Коммерческое предложение бизнесу
  Коммерческое предложение бизнесу

  Благодаря растущему спросу на экологическую безопасность и энергоэффективность, а также новым световым технологиям и европейскому уровню качества, современные производства переходят на светодиодное освещение.

  Полная версия новости
 • 17.01.18 Мы продаем не цену
  Мы продаем не цену

  Мы продаем не цену, а яркость Ваших товаров на полке – это дает до 30% роста продаж. Мы продаем не офисное освещение, а здоровье глаз и трудоспособность Ваших сотрудников. Мы продаем не просто товар, а сервис о проектирования до монтажа "под...

  Полная версия новости
Контакты
 • Телефон:
  +380442233683
  +380990349925
  +380963179601
  +380631873176
 • Контактное лицо:
  Любой свободный менеджер ;)
 • Адрес:
  проспект Георгия Гонгадзе, 4, кв.52, Киев, Украина
 • Email:
  pr.sunpower@gmail.com
 • Skype:
  yustas.cos
Карта